EN

Atelier Michal Hagara tvorí autentické interiéry a nábytkové solitéry s dôrazom na funkčnú estetiku, individualitu a perfekcionizmus.

Experimentálne postupy, výberové materiály a umelecko-remeselné spracovanie v kontexte s čistými formami dávajú vzniknúť neopakovateľným umeleckým objektom so silnou výtvarnou hodnotou. Avantgardné diela vznikajú pod autorským dohľadom Michala Hagaru vo vlastných dielňach.

Interiéry realizujeme komplexne, od návrhu konceptu a produkciu, až po dekorácie. Uplatňujeme filozofický pohľad a osobitosť plynúcu z poznania klienta. Priestor je plánovaný do najmenšieho detailu vrátane všetkých jeho zložiek, ako aj fascinujúcej hry so svetlom. Vďaka dokonalej súhre sa jednotlivé prvky vzájomne umocňujú a vzniká tak konzistentný funkčný celok, pomyselný "stroj na bývanie" (Le Corbusier).

"Dobrý dizajn musí byť úprimný." - F. A. Porsche

Michal Hagara (1983), dizajnér, zakladateľ a umelecký riaditeľ nezávislého Atelieru Michal Hagara. Ovplyvnený tvorbou Le Corbusiera, Ludwiga Mies van der Rohe a Oscara Niemeyera uplatňuje vo svojich návrhoch nové pohľady na habitat moderného človeka na plátne doby.

Michal Hagara